Nie masz własnego roweru, a chciałbyś sprawnie, zdrowo i przyjemnie przemieszczać się jednośladem po mieście? A może posiadasz rower, ale czasem jesteś zmuszony zostawić go rano w domu, a potem tego żałujesz? Dojeżdżasz do Krakowa spoza miasta, a chętnie poruszałbyś się po nim na rowerze? Odwiedzili Cię znajomi i chcielibyście wspólnie pozwiedzać Kraków „rowerowo” za naprawdę niewielkie pieniądze?

Nareszcie jest już rozwiązanie dla Ciebie – wypożyczalnia rowerów miejskich KMK Bike. 300 rowerów i 34 stacje (mapka stacji) czekają na nowych i „starych” użytkowników! Operatorem systemu w tym roku jest firma SmartBikes sp. z o.o.

Aby móc korzystać z wypożyczalni wystarczy zarejestrować się na stronie kmkbike.pl, doładować swoje konto minimalną kwotą w wysokości 20zł i cieszyć się cudowną jazdą na bardzo wygodnych i bezpiecznych rowerach. Każdy użytkownik może jednocześnie wypożyczyć dwa rowery! Dane wymagane do rejestracji to: imię, nazwisko, adres zamieszkania/zameldowania i numer telefonu, na który zostanie wysłany indywidualny numer PIN umożliwiający wypożyczenie roweru.

Użytkownicy korzystający z systemu w poprzednim sezonie muszą utrzymać minimalny stan konta w wysokości 5zł, a niewykorzystane kwoty z sezonu 2014 zostały uwzględnione w 2015 r.

Koszty korzystania z systemu są niewielkie. Każde nowo rozpoczęte 20 min jazdy jest darmowe! Koszty podróży po przekroczeniu tego okresu prezentuje poniższa tabela:

Czas wypożyczenia w minutach Wartość opłaty brutto
1-20 minut 0 zł
21-60 2 zł
61-120 3 zł
121-180 3 zł
Każda kolejna ropoczęta godzina 4 zł

1 maja zintegrowano KMK Bike z Krakowską Kartą Miejską, co oznacza, że posiadacze aktywnego biletu KKM nie tylko mogą wypożyczać rower szybciej i łatwiej, ale także podróżować za darmo przez każde nowo rozpoczęte 40 min. Tabelę pozostałych (zredukowanych!) opłat dla użytkowników posiadających aktywny bilet KKM poniżej:

Czas wypożyczenia w minutach Wartość opłaty brutto
1-40 minut 0 zł
41-60 1 zł
61-120 2 zł
121-180 2 zł
Każda kolejna ropoczęta godzina 3 zł

Biuro Obsługi Klienta KMK Bike zapewnia użytkownikom całodobowy kontakt telefoniczny z operatorem KMK Bike pod numerem 12 616 75 75, a także kontakt poprzez pocztę elektroniczną na adres: bok@kmkbike.pl

Więcej informacji na temat funkcjonowania systemu, mapka stacji oraz regulamin wypożyczalni na stronie kmkbike.pl.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z miejskiej wypożyczalni rowerów KMK Bike!

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa realizuje projekt VeloCittà w ramach programu Komisji Europejskiej „Inteligentna Energia dla Europy”. W projekcie udział biorą m.in. cztery miasta europejskie: Kraków, Londyn (dzielnice Southwark i Lambeth), Padwa oraz Szeged. W każdym z nich prowadzone będą kampanie promocyjne na rzecz miejskich samoobsługowych wypożyczalni rowerów. W najbliższych miesiącach wiele będzie się działo w Krakowie! Śledźcie m.in. strony internetowe: krakow.pl, kmkbike.pl i strony internetowe Dzielnic.